Zwierzaki

Forum o zwierzakach

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

http://dodatki.net/ksiegi/g.php?user=luixza - To jest księga gości tego forum

#1 2008-06-15 08:10:15

Luixza

Administrator

3858269
Zarejestrowany: 2008-03-15
Posty: 36
Twój ulubiony zwierz:: Hipopotam
Mój zwierzak (moje zwierzaki) to:: Kot, świnka morska
WWW

Jak bezpiecznie podróżować z psem ?

Pies na ogół chętnie jeździ samochodem, jeśli tylko zostanie do tego w odpowiednim czasie przyzwyczajony. Powinien zawsze wiązać z jazdą samochodem jakieś pozytywne zdarzenie, nie można na przykład jeździć autem tylko do lekarza weterynarii. Ważne jest aby wsiadając do samochodu czuć się bezpiecznie. W tym celu zapinamy pasy; chronią nas także poduszki powietrzne i szereg innych zabezpieczeń. Ale co z naszym zwierzakiem, który jedzie z nami? Czy nie zasługuje na solidne zabezpieczenie, które uchroni jego życie w ewentualnym wypadkiem?

Oto kilka rad, które powinny pomóc w w przygotowaniu odpowiednich zabezpieczeń naszemu zwierzakowi.

Szelki
Należy pamiętać o założeniu szelek przed jazdą. Przyczepiony do ich pas bezpieczeństwa należy przyczepić do umieszczonego na tylnym siedzeniu napinacza psów. Jeżeli nasz pupil jest mały (kot, mały pies lub inne małe zwierzę) najlepszym rozwiązaniem jest klatka transportowa.

Wizyta u weterynarza
W przypadku, gdy zamierzamy wyjechać w dłuższą podróż powinniśmy się udać do lekarza weterynarii. Pamiętać należy również (głównie, gdy wyjeżdżamy latem) o zabezpieczeniu psa przed kleszczami. Można to zrobić przy użyciu obroży przeciwkleszczowej lub specjalnego preparatu.

Pokarm przed wyjazdem
Należy karmić swojego pupila około 3 godzin przed rozpoczęciem podróży. Podczas podróży należy mieć pod ręką suchą karmę oraz oczywiście wodę, bez której długo podróż stanie się dla czworonoga męczarnią. Dobrym pomysłem jest także miska dla psa, dzięki której podawanie wody czy pokarmu stanie się łatwiejsze.

Należy robić przerwy !
Około czterech razy w ciągu dnia pies musi się załatwić, trzeba też pamiętać, że potrzebuje trochę ruchu; dotyczy to zwłaszcza psów lubiących się wybiegać. Należy zatem zatrzymywać się częściej i pobiegać razem z psem. Po dłuższej jeździe wyjdzie to na pewno na dobre obojgu - i psu, i jego właścicielowi.

Podczas postojów
Jeżeli nasz pupil nie jest entuzjastą jazdy samochodem, być może pomoże zabranie jego ulubionych zabawek oraz kocyka na którym zwierzak leży w domu. Kocyk zapewni pupilowi względne poczucie bezpieczeństwa - będzie mu się kojarzył z domem. Ulubione zabawki okażą się przydatne podczas postojów. Dzięki zabawie nimi pies oderwie się od monotonnej jazdy i rozrusza kości.

Oznakowanie zwierzaka
A co jeżeli zwierzak na postoju ucieknie? Należy pamiętać aby wyposażyć go w adresatkę bądź podobny przedmiot, w którym zamieszczone będą numery telefonów do właścicieli i inne przydatne informację.

Myślę ,że sie przyda. Artykuł pochodzi ze strony www.TwojeZwierzaki.org


Elo,elo!  Wy też coś tu piszcie!!!


http://images31.fotosik.pl/19/a0dda445fa813aca.jpg

Offline

 
http://dodatki.net/ksiegi/g.php?user=luixza - To jest księga gości tego forum

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.superart.fora.pl bhp